Ważne informacje

Dzień otwarty na sportowo

Dzień otwarty Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bełchatowie był kolejną inicjatywą, w którą z powodzeniem zaangażowała się nasza jednostka. Tego dnia dla gości placówki przygotowaliśmy m.in. „duże piłkarzyki”, które cieszyły się ogromną popularnością.

Dzień Otwarty był doskonałą okazją do tego aby placówka WTZ zaprezentowała się od jak najlepszej strony, a zarazem uświadomiła swoim gościom jak żmudną pracę wykonują każdego dnia terapeuci ze swoimi podopiecznymi.

Głównym celem naszej placówki jest rehabilitacja zawodowa, psychospołeczna, fizyczna oraz integracja osób niepełnosprawnych. Podejmowana przez nas działania zmierzają do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku naszych podopiecznych – tłumaczą przedstawiciele WTZ.

Tegoroczny program Dnia Otwartego przewidywał m.in. występy artystyczne, pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz taniec integracyjny uczestników WTZ, dla których był to pierwszy publiczny występ. Była także okazja do zwiedzenia każdej z ośmiu pracowni oraz uczestnictwa w grach i zabawach sportowych „na wesoło”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *