Zdjęcie przestawia uczestników Ogólnopolskiego Finału "Nie Pompujesz - Nie Jedziesz"

Ekstremalne emocje na pumptracku za nami! Poznaliśmy triumfatorów ogólnopolskiego cyklu „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”

W ubiegłą sobotę, 22 lipca na pumptracku mieszczącym się przy ulicy Turkusowej na osiedlu Binków w Bełchatowie odbył się Ogólnopolski Finał „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”. W tym roku mieliśmy okazję razem z Fundacją Sfera Sportu zorganizować siódmy, a zaraz ostatni finałowy etap tej sportowej rywalizacji. Zmagania prowadzone były w pięciu kategoriach: PRO, Kobiety, Amator, Junior oraz Kids, a udział w rywalizacji wzięło udział blisko 100 osób.

Ta sportowa impreza rozpoczęła się treningami w poszczególnych kategoriach, które trwały od godziny 13:00 do godziny 15:45. Podczas testowych przejazdów sprawdzana była nawierzchnia toru, a także można było sprawdzić się na wyznaczonej przez organizatorów trasie. Po treningach odbyła się odprawa zawodników, a tuż po niej symbolicznego otwarcie zawodów poprzez machnięcie flagą w szachownicę i wystartowaniem pierwszego zawodnika w kategorii Kids dokonał dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Pan Paweł Woźniak.

Zanim odbyły się przejazdy w ramach play-off, na początek zawodnicy mieli dwie próby czasowe w eliminacjach, które decydowały o awansie do kolejnej fazy zmagań, a o wszystkim decydował czas szybszego przejazdu.

Kategorię Kids wygrał Wojciech Niemirski z Lublina z czasem 25,97 s. , 2. miejsce zajął Franek Kłoda, który nie wystartował w rywalizacji finałowej z powodu złego samopoczucia. Na 3. miejscu uplasował się Wiktor Wszołek z czasem 29,11 s., będąc szybszym w swoim przejeździe od Urszuli Kuleszy.

Zdjęcie przedstawia TOP 4

W kategorii Junior najlepszym został Mikołaj Flamm z Opola, który w finałowym przejeździe uzyskał rezultat 22,18 s. i był tym samym lepszy od Jakuba Banacha z Lublina (czas: 22,47 s.) Na najniższym stopniu podium znalazł się bełchatowianin Wiktor Wdowiak z rezultatem 23,65 s., który w jeździe o 3. pozycję pokonał Kajetana Rogowca z Bielska-Białej.

Rywalizację w kategorii Amator, w której toczyła się zacięta rywalizacja o końcowy triumf, wygrał Bartosz Krukowski ze Świdnika z wynikiem 22,78 s., pokonując w finale Oliwiera Badonia z Sosnowca (czas: 22,93 s.) Na 3. lokacie znalazł się Szymon Niedziela z Rybnika z wynikiem 23,63 s., który był lepszy od Dawida Kowary ze Skierniewic (czas: 24,25 s.)

W gronie Kobiet zwycięstwo odniosła Monika Kudra z Krakowa z rezultatem 35,41 s,, a 2. miejsce zajęła Natalia Niedźwiedź z czasem 35,65 s. Na trzecim stopniu podium stanęła Helena Sawicka z Krzyżowa (czas: 36,63 s.) pokonując w tej rywalizacji Lenę Szerling z Warszawy (czas: 36,85 s.)

Kategorię PRO zwyciężył Gustaw Dądela z Wrocławia z czasem 31,63 s., a 2. miejsce należało do Filipa Rawickiego z Rędzin (czas: 32,03 s.) Rywalizację o 3.miejsce wygrał Bartosz Giemza z Rybnika (czas: 32,32 s.) w bezpośrednim starciu z Jakubem Wicherem z Krakowa (czas: 32,36 s.)

Najlepsi w kategoriach PRO i Kobiety otrzymali nagrody rzeczowe i finansowe, w kategorii Amator nagrody rzeczowe, w kategoriach Kids i Junior wszyscy zawodnicy otrzymali medale, a uczestnicy z czołowych miejsc zdobyli nagrody rzeczowe.

Organizatorem tego wydarzenia była Fundacja Sfera Sportu, a współorganizatorami: Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.