Finał wojewódzki naszym sukcesem

Uczniowie z Łodzi zdominowali finały Orlikowej Ligi Mistrzów Rugby TAG, które rozegrano w Bełchatowie. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią spotkały się najlepsze drużyny w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Pośród nich byli także reprezentanci Bełchatowa, a uczniowie z „dziewiątki” zajęli nawet miejsce na podium. Emocji było wiele, a poziom rozgrywek oceniono na bardzo wysoki.

Nasze boisko po raz kolejny gościło młodych zawodników rugby TAG, którzy tym razem rywalizowali w wielkim finale Orlikowej Ligi Mistrzów. Wcześniej mieli do rozegrania zawody eliminacyjne i półfinałowe. Ostatecznie w sobotę do Bełchatowa przyjechali uczniowie z Łodzi, Bychlewa i Kurowic. W sumie było to 10 drużyn i blisko stu graczy. Najważniejszy turniej OLM otworzyli Wiceprezydent Miasta Bełchatowa – Ireneusz Owczarek oraz Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu – Marcin Szymczyk. Ponadto gościliśmy Prezesa Łódzkiego Okręgowego Związku Rugby Ryszarda Wiejskiego oraz Prezesa KS Budowlani Łódź Wiesława Chudzika.

Punktualnie o godz. 10 na dwóch boiskach jednocześnie rozpoczęły się pojedynki, a w obu kategoriach grano systemem „każdy z każdym”. Dało to łącznie 20 spotkań, po których można było wyłonić zwycięzców. Wśród młodszych zespołów najlepsza była Szkoła Podstawowa nr 1 z Łodzi przed łódzką SP nr 54 i bełchatowską „dziewiątką”. W grupie szkół gimnazjalnych najlepsza była łódzka „dziesiątka”, która o dwa punkty wyprzedziła Gimnazjum z Kurowic i o cztery Gimnazjum nr 41 z Łodzi. Najlepszym zawodnikiem kat. szkół podstawowych został wybrany Bartek Pietrzak (SP 1 Łódź), zaś gimnazjów Alan Owczarek (PG 10 Łódź).

Po niektórych akcjach uczniów ręce aż same składały się do oklasków – przekonuje Marek Stojek z KS Rugby Club Bełchatów. – Poza tym uczestnicy zawodów podkreślają fakt, że turnieju został rozegrany w doskonałych warunkach i był świetnie zabezpieczony. Dobre przygotowanie sprawiło, że poziom tegorocznej edycji Orlikowej Ligi Mistrzów był bardzo wysoki, a drużyny dostosowały grę do stworzonych warunków – dodaje. – Gratulujemy uczniom z Bełchatowa awansu do turnieju finałowego. Jesteśmy z Was dumni, że walczyliście dzielnie na boisku z bardziej doświadczonymi szkołami z Łodzi, Kurowic i Bychlewa. Jako Rugby Club Bełchatów cieszymy się, że zostaliśmy obdarzeni zaufaniem, a nasza praca z dziećmi i młodzieżą została doceniona i mieliśmy zaszczyt być jednymi z organizatorów tegorocznego finału Orlikowj Ligi Mistrzów w Rugby Tag – kończy Marek Stojek.

Turniej finałowy został zorganizowany przy współpracy RCB z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, Urzędem Miasta w Bełchatowie, Łódzkim Okręgowym Związkiem Rugby, Klubem Sportowym Budowlani Łódź oraz Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie.

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Łodzi
2. Szkoła Podstawowa nr 54 w Łodzi
3. Szkoła Podstawowa nr 9 w Bełchatowie
4. Szkoła Podstawowa w Bychlewie
5. Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie

Klasyfikacja końcowa gimnazjów:
1. Publiczne Gimnazjum nr 10 w Łodzi
2. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kurowicach
3. Publiczne Gimnazjum nr 41 w Łodzi
4. Publiczne Gimnazjum nr 18 w Łodzi
5. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi nr 12 w Bełchatowie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *