Finałowe zakończenie strefy kibica

Reprezentacja Francji została nowym piłkarskim mistrzem świata. W finale tegorocznych Mistrzostw Świata „Trójkolorowi” pokonali Chorwację 4:2 (2:1). To emocjonujące spotkanie wielu bełchatowian oglądało w Strefie Kibica, która czterokrotnie gromadziła fanów futbolu w centrum miasta.

Bełchatowska Strefa Kibica przez blisko miesiąc była tworzona cztery razy, w tym trzykrotnie przy okazji spotkań reprezentacji Polski. Biało-czerwoni jednak zakończyli swój udział w rosyjskim Mundialu na fazie grupowej, po tym jak przegrali z Senegalem (1:2) i Kolumbią (0:3) oraz na pocieszenie pokonali Japonię po golu Jana Bednarka. Był to niestety kolejny nieudany start „Orłów” w najważniejszej imprezie piłkarskiego świata.

O wierze w kadrę Adama Nawałki świadczyć mogła frekwencja na boju z Senegalem, gdy na pl. Narutowicza zgromadziło się ponad tysiąc biało-czerwonych fanów. Nieco mniejsze zainteresowanie towarzyszyło spotkaniu „o wszystko” z Kolumbią, a pojedynek „o honor” z azjatyckim rywalem oglądali już jedynie najwierniejsi kibice polskich „Orłów”. Jednak za każdym razem młodzi kibice chętnie uczestniczyli w konkursach z cennymi nagrodami, które animował radosny prowadzący.

W niedzielę piłkarska arena w centrum miasta była otwarta już od godz. 12. Rozegrano wówczas pierwsze wyrównane pojedynki w strefie konsol. Można było w niej spotkać m.in. najlepszych uczestników „Turnieju FIFA 18”, którzy następnie odebrali nagrody finansowe z rąk Prezydent Miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej. Zwycięzcy e-sportowych zmagań otrzymali vouchery na 300 zł.

Bełchatowskie Strefy Kibica gromadziły również najmłodszych kibiców, dla których tworzona była specjalna strefa gier i zabaw, w której rodzice mogli ze spokojem pozostawić swoje pociechy. Organizatorzy za każdym razem zadbali także o wizualne przygotowanie fanów, którzy mogli ozdobić swe twarze w biało-czerwone barwy przy okazji spotkań Polski oraz trójkolorowe akcenty na czas finałowego starcia gigantów.

Na kolejne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej przyjdzie nam poczekać ponad cztery lata. Po raz pierwszy zostaną one rozegrane w Katarze. Będzie to pierwszy turniej Mundialu przyznany państwu na Bliskim Wschodzie, a termin jego rozegrania ze względów pogodowych (wysokie temperatury) został przesunięty na przełom listopada i grudnia 2022 r.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *