Jesienne zawody strzeleckie

Miasto Bełchatów w niedzielę 9 września po raz drugi będzie gospodarzem Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich „Puchar Jesieni” w strzelectwie sportowym, które zarazem będą stanowić V Rundę Pucharu Województwa Łódzkiego Młodzików. Ubiegłoroczna rywalizacja zgromadziła w hali „Energia” przedstawicieli aż sześciu zespołów z terenu województwa.

Nasza hala, która na co dzień służy głównie uczniom szkoły podstawowej oraz siatkarzom PGE Skry Bełchatów, ponownie będzie miejscem rozgrywki indywidualnej w strzelectwie sportowym. W Bełchatowie zmagania rozegrane zostaną w trzech kategoriach, w zależności od nich każdy uczestnik odda od 40 do 60 strzałów karabinem pneumatycznym i pistoletem pneumatycznym.

Zgodnie z ideą rywalizacji pragniemy wyłonić najlepszych zawodników województwa oraz w dalszym ciągu popularyzować strzelectwo sportowe wśród młodzieży i dorosłych mieszkańców Łódzkiego. Dodatkowo poprzez te działania chcemy aby o Bełchatowie w dalszym ciągu można było mówić jako o mieście przyjaznym dla sportu strzeleckiego – przekonują organizatorzy. Obok naszej jednostki organizatorem niedzielnych zawodów będzie Sekcja Strzelectwa Sportowego „Iglica” działająca przy Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym w Bełchatowie.

Początek rywalizacji o godz. 9, zakończenie zawodów ok. godz. 15. W trakcie ich trwania, o godz. 12:20 nastąpi uroczysta dekoracja w klasyfikacji młodzików i juniorów młodszych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024