„Kibice Razem” na Stadionie Miejskim

Ośrodek „Kibice Razem” GKS Bełchatów mieszczący się w trybunie północnej Stadionu Miejskiego został w piątek oficjalnie otwarty. Dokonał tego m.in. Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Ośrodek ten jest jednym z piętnastu w naszym kraju.

„Kibice Razem” to program Ministerstwa Sportu i Turystyki, do którego należy 15 ośrodków kibicowskich w Polsce, współfinansowanych z dotacji ministerialnej i samorządów lokalnych (w przypadku ośrodka GKS Bełchatów przez Miasto Bełchatów). Koordynatorem realizacji programu z ramienia MSiT jest Polski Związek Piłki Nożnej.

W imieniu Prezydent Miasta Bełchatowa, pani Marioli Czechowskiej, oraz swoim własnym chciałbym bardzo serdecznie pogratulować ludziom ze Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” za to, że tak sprawnie i tak szybko udało im się doprowadzić do powstania tego wspaniałego ośrodka. Pierwsze rozmowy na temat powstania tego miejsca odbyłem z obecnymi tutaj już w połowie ubiegłego roku. Wydawało mi się wówczas, że czas potrzebny na sfinalizowanie tej idei będzie dłuższy. Mimo pewnych problemów udało im się to zrobić bardzo szybko, dzięki czemu dziś możemy dokonać tego uroczystego otwarcia. Wierzę, że ten ośrodek będzie prężnie działał przez wiele lat mając takich ludzi za kierownicą – mówił na uroczystym otwarciu dyrektor Marcin Szymczyk.

W 2008 roku wyszliśmy z szaloną jak na tamte czasy inicjatywą, że kibice absolutnie nie zasługują na to żeby ich traktować jako problem czy zagrożenie dla bezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie, że jest to ogromny potencjał społeczny. To są ludzie, którym się chce, którzy futbolem żyją siedem dni w tygodniu i żyć będą. Oni poświęcają swój wolny czas, często swoje pieniądze, na rzecz tego klubu, miasta i regionu. Niech państwo uwierzą, że wejście w konszachty z PZPN, Ministerstwem Sportu, samorządami nie było dla nich łatwe (uśmiech) – stwierdził Dariusz Łapiński, Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Mam nadzieję, że ten Ośrodek stanie się miejscem, gdzie każdy kibic znajdzie odpowiedź na swoje pytania i rozwiązanie na nurtujące go problemy. Chciałbym aby naszych eventów i inicjatyw było jak najwięcej, byśmy mogli promować nasze miasto i klub – zakończył Krzysztof Kostrzewa, koordynator Ośrodka „Kibice Razem” w Bełchatowie. W naszym mieście funkcjonuje od 1 lutego 2017 roku, jednak dopiero od maja dysponuje pełnymi środkami finansowymi na utrzymanie lokalu i organizowanie eventów. – Maj i czerwiec upłynął nam na remoncie i adaptacji siedziby ośrodka – wyjaśnił.

Podstawowe cele programu „Kibice Razem” to m.in. usprawnienie i profesjonalizacja działalności stowarzyszeń kibiców, nawiązanie przez nich partnerstw na szczeblu miejskim, krajowym i międzynarodowym oraz zmiana negatywnego wizerunku kibica.

Wśród gości oficjalnych piątkowej uroczystości byli m.in. Marek Andrzejewski (Zastępca Dyrektora Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie), Jakub Nowakowski (PZPN), Katarzyna Źródelna (Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM), Aleksandra Jasiczak (Koordynator Zespołu ds. Informacji Społecznej UM), Wiktor Rydz (prezes PGE GKS Bełchatów), Mariusz Pawlak (szkoleniowiec PGE GKS) oraz władze Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”.

Ośrodek funkcjonujący w trybunie północnej Stadionu Miejskiego jest otwarty od poniedziałku do piątku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024