Liderzy Grand Prix nie zawodzą

Drugi turniej i drugie zwycięstwo liderów klasyfikacji kategorii Open i 50+ cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa”. Najwięcej emocji w miniony weekend dostarczył finał gry podwójnej.

Piotr Radziejewski ponownie nie miał sobie równych w finale gry pojedynczej kat. Open, gdzie pokonał Roberta Strupińskiego 6/3 6/2. Jednak zanim trener szkółki tenisowej BTS „AS” Bełchatów awansował do finału rozegrał blisko dwugodzinny półfinał, w którym wygrał 6/3, 4/6 i 10/7 z Frankiem Stępniem.

W kat. 50+ ponownie triumfował Zbigniew Maruszak, który w finale okazał się lepszy od Zbigniewa Krysiaka (6/1, 6/2). Po drodze do weekendowego sukcesu najlepszy tenisista tej kategorii odprawił Krzysztofa Ludkiewicza oraz Krzysztofa Drzewosza.

Finał debla to atrakcyjne widowisko, w trakcie którego para Radziejewski/Puźniak musiała się namęczyć by ostatecznie zwyciężyć 6/4, 5/7 i 10/6 duet Strupiński/Stępień. Trzeci turniej Grand Prix zaplanowano na weekend 24-25 czerwca.