Mistrzowski przystanek na Skateplazie

W sobotę, w Bełchatowie rozpocznie się tegoroczny cykl Mistrzostw Polski w jeździe na deskorolce. Tego dnia skatepark na osiedlu Binków będzie miejscem pierwszego przystanku, który wyłoni zawodników biorących udział w fazie finałowej.

Będzie to druga duża impreza na obiekcie, który we wrześniu ubiegłego roku oficjalnie otworzyła Pani Prezydent Mariola Czechowska, a który przecież czekają jeszcze kolejne etapy rozbudowy. Docelowo na blisko 3,5 hektarach ma powstać kompleks sportowo-rekreacyjny z boiskiem wielofunkcyjnym, ścianką treningową, placem zabaw – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.


Tak wyglądało ubiegłoroczne otwarcie Skateplazy

Celem eliminacji Mistrzostw Polski w jeździe na deskorolce jest wyłonienie grupy zawodników, która weźmie udział w fazie finałowej cyklu. Grupę tę stanowią trzej najlepsi uczestnicy, którzy otrzymają tzw. „Dziką Kartę”. Udział w eliminacjach może wziąć każdy kto wyrazi chęć uczestnictwa oraz dostarczy wypełniony formularz udziału w zawodach przed ich rozpoczęciem.

Eliminacje odbywają się w dwóch etapach. Pierwszy z nich to „Jam Session”, czyli grupowe przejazdy zawodników w określonym przedziale czasowym, w ramach których zawodnicy wykonują ewolucje celem uzyskania możliwie największej liczby punktów. Najlepsi uzyskują awans do drugiego etapu, gdzie mają już dwa przejazdy indywidualne. Do klasyfikacji końcowej brany pod uwagę jest ten z większą liczbą punktów.

W sobotę będę mógł powiedzieć, że na każdym z naszych obiektów miała miejsce ciekawa impreza sportowa. Począwszy od lodowiska, poprzez halę Energia, Stadion Miejski, boiska treningowe, korty tenisowe i kończąc na skateparku. Prawie wszędzie zorganizowaliśmy eventy, które docelowo chcielibyśmy aby stały się imprezami cyklicznymi – tłumaczy dyrektor jednostki miejskiej.

Organizacja każdej takiej imprezy, np. biegu, turniejów w siatkówkę, rugby tag, tenisie ziemnym itp. to dla nas sprawdzanie potencjału obiektów oraz zainteresowania mieszkańców naszego miasta. Pozwala nam to na bieżąco oceniać, czy warto podobne eventy ponownie wprowadzać do kalendarza miejskich imprez sportowych – kończy Marcin Szymczyk i zaprasza w sobotę na miejski skatepark, gdzie o godz. 11 rozpoczną się pierwsze przejazdy w ramach bełchatowskiego przystanku Mistrzostw Polski.

Tego dnia w naszym mieście poza lokalnymi zawodnikami gościć będziemy uczestników m.in. z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Katowic, Dąbrowy Górniczej, Kielc, Ostrowca Św., Białegostoku, Sosnowca oraz Nowego Targu. Plan zawodów przewiduje o godz. 10:00 otwarcie biura zawodów, w godzinach 11-17 część sportową (eliminacje, finały oraz „BEST TRICK Kamuflage”), a o 18 rozdanie nagród.

Plakat promujący imprezę

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *