Murawa na podium

Sezon piłkarski 2018/2019 zakończył się dużym sukcesem drużyny i całego klubu GKS Bełchatów. „Brunatni” zajęli 3 pozycję w tabeli i dzięki temu uzyskali promocję do wyższej klasy rozgrywkowej – Fortuna 1 Ligi.

Również na podium znalazła się murawa Stadionu Miejskiego w Bełchatowie.

W organizowanym po raz trzeci plebiscycie na najlepszą murawę w 2 lidze, piłkarze wystawiali noty wszystkim boiskom. Bełchatowski obiekt znalazł się na trzecim miejscu ze średnią ocen 4,34, w skali od 1 do 5. Jest to bardzo podobna ocena do ubiegłorocznej (4,48). Wtedy pozwoliło to na zajęcie drugiego miejsca. Organizatorem głosowania jest Polski Związek Piłkarzy.

Korzystając z przerwy w rozgrywkach Miejskie Centrum Sportu przeprowadza na stadionie prace związane z pielęgnacją murawy. W ostatnich dniach przeprowadzono aerację boiska (napowietrzanie), dosiew trawy oraz piaskowanie.

Mamy nadzieję, że te zabiegi pozwolą osiągnąć dobry wynik w przyszłorocznym plebiscycie na najlepszą murawę, a piłkarze podobnie jak w tym roku również znajdą się w czołówce tabeli ale już klasę wyżej, tym razem w Fortuna 1 lidze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *