Narodowy Puchar Polski w tenisie ziemnym na wózkach odbędzie się w dniach 12 – 13 sierpnia na Miejskich Kortach Tenisowych

W weekend 12-13 sierpnia na Miejskich Kortach Tenisowych umiejscowionych przy ulicy Edwardów 8 na osiedlu Dolnośląskim w Bełchatowie odbędzie się Narodowy Puchar Polski w tenisie ziemnym na wózkach. Po raz kolejny będziemy mieli okazję obserwować czołówkę graczy w tej dyscyplinie sportowej.

Do udziału w tych zmaganiach zgłosiło się 14 uczestników. Są to w głównej mierze reprezentanci Polski pochodzący z takich miejscowości jak: Poznań, Płock, Szczecin, Wałbrzych, Leszno, Łomża, Krotoszyn.

W gronie zawodników nie mogło zabraknąć reprezentanta naszego miasta, oraz zawodnika Fundacji Akademia GKS Bełchatów Krzysztofa Brezyny, który w tym roku podczas Mistrzostw Polski w tenisie na wózkach uzyskał w grze podwójnej tytuł wicemistrza kraju!

W sobotę, 12 sierpnia o godzinie 10:00 zaplanowane jest rozpoczęcie turnieju głównego, a pięć godzin później ruszy turniej pocieszenia. Zakończenie sobotnich rozgrywek przewidziano około godziny 18:00. Natomiast w niedzielę, 13 sierpnia o godzinie 10:00 rozpoczną się mecze półfinałowe, a w samo południe odbędą się finały.

Głównym organizatorem Narodowego Pucharu Polski w tenisie ziemnym na wózkach są: Fundacja Akademia GKS Bełchatów oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, współorganizatorami są: Polski Związek Tenisowy oraz  Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, a Honorowy Patronat nad turniejem objęła prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *