Niepodległa Piętnastka

Do końca tygodnia (21 października br.) obowiązuje niższe wpisowe na bieg główny „Bełchatowskiej Piętnastki”. Mamy już blisko 800 chętnych, którzy pobiegną na dystansie 15 km i będą klasyfikowani w wyjątkowej kategorii „Niepodległa”, która ma na celu uświetnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kategoria została utworzona specjalnie by upamiętnić tegoroczną, wyjątkową rocznicę dla naszego kraju. Datę biegu (4.11) dzieli jedynie tydzień od dnia, w którym już cała Polska będzie świętowała ten niezwykły czas w naszej historii. W Bełchatowie to sportowe i po części patriotyczne święto będzie dziełem wielu ludzi, zarówno organizatorów, jak i samych biegaczy – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

W kategorii „Niepodległa” kobiet i mężczyzn nagrodę finansową otrzymają biegacze z miejsc 1-6, a w klasyfikacji zostaną uwzględnieni wszyscy uczestnicy legitymujący się obywatelstwem polskim na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Premia pieniężna została przewidziana również dla podium w kategorii OPEN mężczyzn i kobiet, a okazjonalne statuetki zostaną wręczone w kategoriach wiekowych. Bełchatów też po raz kolejny będzie miejscem podsumowania Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Zakładka biegu dostępna jest TUTAJ.

Przypomnijmy, że limit uczestników w biegu na 5 km został już wyczerpany (120 osób). W dalszym ciągu otwarta jest lista chętnych dla biegu głównego, gdzie limit wynosi 1250 osób. Do 21 października br. wpisowe wynosi 55 zł, po czym wzrośnie do 65 zł. Zgłoszenia internetowe na stronie TimeRecords.pl będą przyjmowane do 29 października br. TUTAJ dostępne są regulaminy obu biegów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *