Jeden z uczestników Nie Pompujesz - Nie Jedziesz 2022

Ogólnopolski Finał „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” na bełchatowskim pumptracku już w sobotę, 22 lipca

Najlepsze pumptracki w Polsce, najlepsi zawodnicy w kraju w pięciu kategoriach, niesamowita atmosfera i walka o cenne nagrody finansowe oraz tytuł najszybszego Polaka i najszybszej Polki! Tak wygląda tegoroczna edycja cyklu „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”, której wielki finał odbędzie się w sobotę, 22 lipca w Bełchatowie, a dokładnie na pumptracku mieszczącym się przy ulicy Turkusowej na osiedlu Binków.

W tegorocznych kalendarzu organizatorzy zaplanowali 7 rund rozgrywanych w 7 miejscowościach na torach zbudowanych przez BT Project! Po dwóch latach rywalizacji w formie etapów tym razem po raz pierwszy wielki finał odbędzie się w naszym mieście, gdzie punkty do klasyfikacji generalnej liczą się podwójnie (kategoria PRO i Kobiety), a ostatnie wyścigi rozegramy tradycyjnie już przy blasku jupiterów.

Liderami cyklu na ten moment są Gustaw Dądela i Marika Kudra. Czy coś się zmieni po bełchatowskiej rundzie?! Musimy trochę zaczekać. Z pewnością emocji nie zabraknie, a ostateczny wynik poznamy dopiero po ostatnim wyścigu. Tym bardziej że zawody ponownie są rozgrywane w atrakcyjnej formule play-off. Po rundzie eliminacyjnej najlepsi są dzieleni na pary i w pojedynkach rywalizują o awans do samego finału! W każdej rundzie zawodnicy zdobywają punkty, które są zliczane w prowadzonej klasyfikacji generalnej w każdej kategorii. Czeka nas zatem niesamowita rywalizacja, która wskaże najlepszego w Polsce zawodnika na pumptrackach.

Wręczenie nagród wzorem roku ubiegłego odbędzie się na uroczystej gali na zakończenie sezonu! Podczas każdej rundy nie zabraknie dobrej zabawy oraz dodatków takich jak: foodtrucki, spiker znany z pokazów Sound of Gravity, strefa chillout i wiele innych atrakcji, goście specjalni, pokazowe pojedynki.

Po dwóch edycjach etapowych „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”, które odbyły się w naszym mieście zdecydowaliśmy się zrobić krok naprzód, a jest nim organizacja finału całego cyklu tych emocjonujących zmagań. Na tę decyzję złożyło się wiele czynników, ale w głównej mierze jest to wzorowa współpraca z Fundacją Sfera Sportu, a także codzienne zainteresowanie tym obiektem sportowym. Każdego dnia w okresie wiosenno-letnim mijając pumptrack na osiedlu Binków, można dostrzec tam liczne grono bełchatowian jeżdżących na rowerach, a tego rodzaju event w naszym mieście pozwala im realizować swoje pasje, w dodatku zdobywając nagrody.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Na zawody organizatorzy zapraszają nie tylko doświadczonych zawodników, ale także dzieci (w kategorii KIDS jest możliwy udział na rowerkach biegowych) i początkujących rowerzystów. Dla najmłodszych może to być doskonała zabawa oraz okazja do podglądania najlepszych! Oprócz cennego doświadczenia wszyscy zawodnicy w kategorii KIDS i JUNIOR zostaną zaproszeni na podium i otrzymają pamiątkowe medale!

Dobra zabawa przede wszystkim! Organizator cyklu, Sfera Sportu i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, z roku na rok podnoszą organizacyjną poprzeczkę bełchatowskiej rundy coraz wyżej. Oznacza to nie tylko znakomicie przygotowany tor, ale także znakomitą imprezę. W tym roku nie będzie inaczej, a nowością są nagrody finansowe w najwyższych kategoriach. Warto brać udział w cyklu i rywalizować z tak znakomitymi zawodnikami jak: Gustaw Dądela, Bartosz Giemza, czy Marika Kudra.

KATEGORIE:

PRO – zawodnicy o wysokich umiejętnościach oraz zawodnicy, którzy w sezonie 2022 zajęli w klasyfikacji generalnej kategorii PRO miejsca od 1 do 20, a także zawodnicy, którzy w końcowej klasyfikacji punktowej kategorii Amator w roku 2022 zajęli miejsca od 1 do 5. Zawodnik, który choć raz w sezonie 2023 wystartował w kategorii PRO nie może przystąpić do niższej kategorii

AMATOR – zawodnicy początkujący, średniozaawansowani

KIDS (2015 – 2019) K+M – zawodnicy w wieku od 4 do 8 lat (roczniki 2015 – 2019) bez podziału na płeć

JUNIOR (2011 – 2014) K+M  – zawodnicy w wieku od 9 do 12 lat (roczniki 2011 – 2014) bez podziału na płeć

KOBIETY – otwarta kategoria dla kobiet bez podziału na wiek

OBOWIĄZKOWY KASK TYPU FULL FACE: na wszystkich rundach obowiązuje nakaz startu w kaskach typu full face! Zawodnicy, którzy nie posiadają swojego pełnego kasku, otrzymają taki w biurze zawodów na czas swojego startu!

ZASADY: w roku 2023 zawody rozgrywane są według zasad UCI. Do klasyfikacji generalnej liczone są 4 najlepsze występy.

NAGRODY:

W kategorii PRO i KOBIETY nagrody finansowe:

1 miejsce – 1000 zł

2 miejsce – 600 zł

3 miejsce – 400 zł

4 miejsce – 200 zł

W kategoriach KIDS oraz Junior nagrody rzeczowe za miejsca od 1 do 3 oraz medale dla wszystkich uczestników. W kategorii Amator nagrody rzeczowe za miejsca od 1 do 3.

Regulamin i zgoda rodzica/opiekuna prawnego

ZAPISY
FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
FACEBOOK – NIE POMPUJESZ – NIE JEDZIESZ

INSTAGRAM – MCS BEŁCHATÓW
INSTAGRAM – POMPUJE_PUMPTRACK
GRUPA FACEBOOK – PUMPTRACKI
YOUTUBE – NIE POMPUJESZ NIE JEDZIESZ
WYDARZENIE – FACEBOOK
KALENDARZ WYDARZEŃ

PLAKAT

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *