Patriotyczny mecz GKS

Wyjątkowy charakter będzie miał sobotni mecz PGE GKS Bełchatów z Pogonią Siedlce. Górniczy klub planuje nadać patriotyczną oprawę spotkaniu, które zostanie rozegrane w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwszym patriotycznym akcentem będzie wspólne odśpiewaniu hymnu Polski, który z murawy zostanie zagrany przez Zakładową Orkiestrę Górniczą KWB Bełchatów. – Na to spotkanie powiększona została dostępna liczba miejsc na stadionie, do blisko trzech tysięcy, tak by m.in. utworzyć w trakcie śpiewania hymnu kartoniadę w biało-czerwonych barwach. Kibice z trybuny wschodniej zapowiedzieli także specjalną patriotyczną oprawę. To wszystko odbędzie się tuż przed rozpoczęciem meczu – mówi Michał Antczak, rzecznik prasowy GKS Bełchatów.

Zawodników oraz trójkę sędziowską na boisko wyprowadzą przedstawiciele Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej 84 Pułku Strzelców Poleskich. Co ciekawe, gospodarze tego dnia będą grali wyjątkowo w białych strojach a goście z Siedlec w czerwonych. – Z uwagi na podniosłość chwili oraz ceremoniał tuż przed samym meczem, klub zaprasza na stadion jak najwcześniej a bramy obiektu będą otwarte od godz. 16. Mile widziane będą tego dnia barwy klubowe i narodowe, bo przecież poza aspektem patriotycznym będzie to 90 minut walki drużyny PGE GKS Bełchatów o kolejne trzy punkty w lidze – przekonuje Antczak.

O wydarzeniu pn. „PGE GKS Bełchatów z Niepodległą. Mecz na 100” poinformowane zostały najważniejsze instytucje prowadzące szkoły i placówki oświatowo-wychowawcze z naszego regionu, czyli Urząd Miasta Bełchatowa, Starostwo Powiatowe w Bełchatowie i Urząd Gminy Bełchatów oraz kluby piłkarskie zrzeszone w Okręgowym Związku Piłki Nożnej. Zaproszenia trafiły także bezpośrednio do szkół miasta i powiatu bełchatowskiego. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki dobrej współpracy na stadionie pojawi się także duża liczba młodych mieszkańców, dla których to wydarzenie będzie miało także charakter edukacyjny. Na trybunie północnej, tzw. rodzinnej, nie zabraknie także atrakcji dla młodego pokolenia.

Początek sobotniego meczu na Stadionie Miejskim o godz. 17:00. Sprzedaż biletów prowadzona będzie w piątek i sobotę, szczegóły TUTAJ.

fot. Adrian Mielczarski / GKS Bełchatów

Plakat promujący to wydarzenie:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *