Pierwszy etap triady

3 marca mieszkańcy Bełchatowa po raz kolejny uczczą pamięć żołnierzy wyklętych biorąc udział w „Biegu Tropem Wilczym” na dwóch dystansach 1963 m oraz 5 km. Pierwszy dystans symbolizuje rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Kontynuowanie biegu i ukończenie go na dystansie 5 km jest równoznaczne z ukończeniem pierwszego z trzech biegów „Bełchatowskiej Triady”. Pomiar czasu będzie dokonywany tylko na dystansie 5 km a do klasyfikacji generalnej będzie liczony czas netto czyli od minięcia linii startu do minięcia linii mety.

Pakiety startowe można odbierać w biurze zawodów zlokalizowanym w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie w godzinach 10:00-11:30 po okazaniu dokumentu tożsamości. Zapraszamy do przeczytania regulaminu biegu. Podczas wydarzenia na terenie parku przy muzeum stacjonować będzie Grupa Rekonstrukcyjna 84 Pułku Strzelców Poleskich oraz grupa harcerzy z 7 Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Kora” im. Bronisława Hellwiga „Bruna”.

Dla wszystkich uczestników biegu organizatorzy przygotowali grochówkę a w przypadku nie sprzyjającej aury będzie można ogrzać się ciepłą herbatą. Dla trzech najlepszych mężczyzn i kobiet na dystansie 5 km przewidzieliśmy puchary oraz skromny upominek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *