Pobiegną dla niepodległości

Już po raz piętnasty bełchatowianie – 9 listopada (godz. 10) – uczczą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na sportowo, uczestnicząc w Bełchatowskim Biegu Niepodległości. Tradycyjnie miejscem zmagań sportowców będą błonia Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

W ubiegłym roku na starcie imprezy stanęło ponad 300 osób, a wśród nich znaleźli się uczniowie lokalnych placówek oświatowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) i dorośli. W tym roku organizatorzy – m.in. Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny – liczą, że frekwencja jeszcze wzrośnie, a uczestnicy biegu będą mieli do pokonania jeden z trzech dystansów – 600, 1000 lub 2000 metrów.

Podczas biegu szkoły będą także rywalizować o przechodni Krzyż Niepodległości. Zgodnie z tradycją otrzyma go placówka, która wypadnie najlepiej w klasyfikacji końcowej. Z pustymi rękoma nie wrócą także zawodnicy, dla których przewidziane są nagrody i upominki oraz ciepły posiłek. Nagroda specjalna czekać będzie na zawodnika, który wbiegnie na metę na pozycji 99 podkreślającej symbolikę rocznicy odzyskania Niepodległości.

Bełchatowski Bieg Niepodległości ma szczególny historyczny kontekst. Start uczniów w zawodach jest manifestacją przynależności narodowej, przywiązania do historii Polski, uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Zgłoszenia przyjmowane są na adres e-mail – e.kucharska@mcs.belchatow.pl – do 7 listopada (godz. 12), a bezpośrednio przed startem w dniu zawodów należy dostarczyć do biura zawodów listę startujących z podpisem dyrektora i pieczęcią szkoły.

Plakat promujący imprezę:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *