Podejmą niezwykłe wyzwanie

Pływanie w zbiorniku „Słok”. Meta w samym sercu Bełchatowa. Trasa biegowa prowadząca ulicami miasta. Zmieniona trasa rowerowa umożliwiająca zobaczenie uroków okolicy – tak niezwykle zapowiada się bełchatowska edycja „Triathlon Energy”, która czeka nas 23 lipca br.

Bełchatowski „Triathlon Energy” to jedno z największych sportowych wydarzeń tego roku, w którym będą mogli wziąć udział mieszkańcy naszego miasta. Na sportowców czeka do wyboru jeden z trzech dystansów (1/8, 1/4 lub 1/2 Ironman), a osoby chcące poczuć klimat tej imprezy mogą w dalszym ciągu zostać wolontariuszami.

Mile widziani są również kibice, których obecność i doping często działa kojąco na zawodników – przekonują organizatorzy. Triathlon to sport składający się z trzech dyscyplin następujących po sobie – pływanie, jazda na rowerze i bieg. O wyniku końcowym decyduje łączny czas trzech dyscyplin, od startu pływania do mety biegu łącznie z czasem poświęconym na przebranie się.

W zawodach biorą udział profesjonaliści, ale i amatorzy, dla których start w imprezie często jest odskocznią od codzienności i doskonałą formą rozrywki. Wierzę, że na starcie zobaczymy wielu bełchatowian, dla których bieg ulicami miasta i finisz na placu Narutowicza będzie niezwykłym przeżyciem. Również i dla ich kibiców, którzy będą mogli wspierać swoich bohaterów w rodzimym mieście – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Poza sportowcami bardzo ważną częścią wydarzenia są wolontariusze, którzy przez dwa dni będą pomagali przy organizacji wydarzenia. Więcej o tej części imprezy TUTAJ. Mieszkańcy Bełchatowa i okolic muszą również przygotować się na duże zmiany w organizacji ruchu w dniu imprezy – 23 lipca, ponieważ wyłączone z ruchu będą m.in. ulice Wojska Polskiego, Mielczarskiego, Armii Krajowej. Więcej szczegółów przekażemy tuż po weekendzie.

Szczegóły dotyczące możliwości startu i samej imprezy na stronie www Triathlon Energy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *