Powraca liga tenisowa

W przyszłym tygodniu (od 18 czerwca br.) rozpocznie się kolejna edycja „Bełchatowskiej Ligi Tenisowej”, której organizatorem jest Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Te rozgrywki stanowią idealne uzupełnienie trwającego cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym”, jak również w pełni wykorzystują potencjał Miejskich Kortów Tenisowych.

Ubiegłoroczną edycję rozgrywek wygrali Robert Miler (I liga, kat. OPEN), Zbigniew Jasiński (kat. 50+) oraz Piotr Dudek (II liga, kat. OPEN). Poza zwycięzcą II ligi awans do wyższej klasy wywalczyli Krzysztof Jagóra i Mateusz Niepsuj, który wygrał barażowy dwumecz z Marcinem Sztajerowskim. Udział w rozgrywkach mogą wziąć udział wyłącznie amatorzy w rozumieniu przepisów Polskiego Związku Tenisa, którzy po zgłoszeniu się do rozgrywek zostaną włączeni do odpowiedniej kategorii.

W tym roku organizatorzy przewidzieli prowadzenie zawodów jedynie w kategoriach gry pojedynczej – OPEN oraz 50+. Kategoria OPEN obejmuje rozgrywki z uwzględnieniem podziału na ligi (I i II), przy czym każdy nowy uczestnik rozpoczyna grę w niższej lidze. Pierwsze mecze ligowe zostaną rozegrane po 18 czerwca br., a rozgrywki prowadzone będą systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

 Podobnie jak w ubiegłym roku, gracze samodzielnie, między sobą, umawiają się na rozgrywki ligowe na podstawie listy zawodników biorących udział w rozgrywkach. Mecze rozgrywane są piłkami graczy. Uczestnicy zobowiązują się również do tego, że wynik każdego zakończonego meczu ligowego niezwłocznie podają obsłudze kortów. Dodatkowo zawodnicy ponoszą opłatę za kort według obowiązującego cennika. Zainteresowanych prosimy o uważną lekturę tegorocznego regulaminu, który zawiera kilka nowości względem przepisów obowiązujących w ubiegłorocznej edycji  – tłumaczy Grzegorz Karasiński, kierownik referatu ds. promocji.

Zapisy prowadzone już są w kasie Miejskich Kortów Tenisowych lub pod nr. tel. 798 461 713 do 17 czerwca br. Wpisowe wynosi 20 zł (gra pojedyncza).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *