na zdjęciu od lewej strony przedstawiciel firmy Tamex oraz Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Pan Paweł Woźniak

Przed nami największa infrastrukturalna inwestycja w historii MCS. Jesienią piłkarze będą korzystać z odnowionego obiektu

Nadszedł czas na długo wyczekiwaną przebudowę i remont boiska treningowego nr 1 ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie znajdującego się za Halą Widowiskowo-Sportową Centrum Sportu przy ulicy 1 Maja 61. Inwestycja ta będzie kosztować łącznie ponad 3 miliony złotych, a jej realizacja jest możliwa dzięki zewnętrznym środkom finansowym pozyskanym przez Prezydent Miasta Bełchatowa Panią Mariolę Czechowską.

W najbliższym czasie ruszą prace związaną z przebudową i remontem wysłużonego już obiektu piłkarskiego ze sztuczną murawą. W zakresie robót, które zostaną wykonane znajdują się m.in.:

  • wykonanie nowej nawierzchni z trawy syntetycznej,
  • montaż nowego wyposażenia boiska (nowe bramki i wiaty dla zawodników rezerwowych),
  • wykonanie nowego ogrodzenia dla sektora gości,
  • montaż nowych siedzisk na trybunie,
  • montaż nowych słupów na nowych fundamentach, montaż nowych lamp oświetleniowych wraz z nową instalacja elektryczną w słupach (natężenie oświetlenia 500 lx),
  • ułożenie nawierzchni z kostki betonowej między polem gry a ogrodzeniem oraz wykonanie schodów na skarpie od strony południowej boiska.

– W ponad 6-letniej historii Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie remont i przebudowa boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią jest największą infrastrukturalną inwestycją, jaką kiedykolwiek mieliśmy możliwość przeprowadzić zarówno pod względem finansów, jak i zakresu prac, które zostaną wykonane. Cieszymy się, że dzięki działaniom podjętym przez Prezydent Miasta Bełchatowa Panią Mariolę Czechowską już za kilka miesięcy liczna grupa adeptów piłki nożnej, ale też i zawodowi piłkarze będą mogli cieszyć się ze znacznie bardziej komfortowych warunków do trenowania i rozgrywania meczów.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Wykonawcą prac będzie wyłoniona w drodze przetargu firma Tamex Obiekty Sportowe S.A z Warszawy, której oferta była najkorzystniejsza.

Z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022 udało się pozyskać na tę inwestycję kwotę w wysokości 1 miliona 343 tysięcy 900 złotych, a z kolei 1 milion 200 tysięcy złotych dołożyła do tego Gmina Bełchatów. Pozostałe środki przeznaczone na ten cel pochodzą z miejskiego budżetu.

Termin wykonania tej inwestycji to 30 września 2023 roku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *