budynek stadionu miejskiego widok na trybunę południową

Radomiak Radom domowe mecze będzie rozgrywał przy Sportowej 3

W sezonie 2021/2022 na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie domowe mecze będzie rozgrywać Radomiak Radom. To efekt udanych rozmów pomiędzy zarządem radomskiego klubu a Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie.

Stadion Miejski ponownie doceniony

Umowa udostępnienia Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej 3 w Bełchatowie pomiędzy klubem RKS Radomiak Radom S.A., a Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie dotyczy zarówno meczów ligowych jak i Pucharu Polski w okresie od 1 lipca 2021 roku do 30 czerwca 2022 roku.

Przypomnijmy, że przez ostatnie niespełna dwa lata na naszym obiekcie mecze w roli gospodarza rozgrywał klub RKS Raków Częstochowa S.A. występujący na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. W sezonie 2019/2020 częstochowianie jako beniaminek na Stadionie Miejskim w Bełchatowie rozegrali 19 meczów w PKO Ekstraklasie, zajmując na finiszu 10. miejsce. W trwającym obecnie sezonie 2020/2021 ekipa spod Jasnej Góry na naszym obiekcie zagrała 13 meczów PKO Ekstraklasy i 1 spotkanie Fortuna Pucharu Polski. Co ciekawe ostatecznie w rozgrywkach pucharowych częstochowianie zwyciężyli, a na poziomie PKO Ekstraklasy zapewnili sobie tytuł wicemistrza Polski.

Miasto Bełchatów poprzez wynajem Stadionu Miejskiego wypracowało sobie na tyle dobrą markę, że stało się atrakcyjnym miejscem do rozgrywania meczów piłki nożnej na najwyższym poziomie w Polsce. Dużym atutem jest też lokalizacja w centrum Polski, infrastruktura stadionowa spełniająca wszystkie wymogi, a także rozbudowana baza treningowa, która umożliwia klubom korzystanie w przeddzień lub dzień meczu z boisk treningowych z trawiastą nawierzchnią znajdujących się przy ulicy Staszica.

Nie wiadomo jeszcze, na jakim poziomie Radomiak Radom będzie rozgrywał mecze w roli gospodarza na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie w sezonie 2021/2022. Na pewno będą to spotkania Fortuna Pucharu Polski, ale trwający sezon w Fortuna 1. Lidze, czyli tam, gdzie obecnie grają radomianie, jest na tyle wyrównany, że ciężko wskazać faworyta do awansu do PKO Ekstraklasy.

Z pewnością radomski klub jest wskazywany jako jeden z tych, które będą liczyć się do samego końca w walce o najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce. Bezpośrednio do PKO Ekstraklasy awansują dwie najlepsze ekipy Fortuna 1. Ligi, a także jedna drużyna z miejsc 3-6, która wygra w barażach. Na ten moment Radomiak plasuje się na 3. miejscu z dorobkiem 53 punktów po 28 meczach. Tyle samo oczek na koncie ma drugi GKS Tychy, który rozegrał o jeden mecz więcej. Przewagę 3 oczek nad klubem z Radomia ma lider Bruk-Bet Termalica Nieciecza, która ma od „Zielonych” rozegrany o jeden mecz mniej. Ponadto o awans do PKO Ekstraklasy walczą jeszcze takie kluby jak: Arka Gdynia, ŁKS Łódź, Górnik Łęczna, czy Miedź Legnica.

Wynajem Stadionu Miejskiego w Bełchatowie przez klubu grające lub aspirujące do gry w Ekstraklasie, takie jak RKS Raków Częstochowa S.A, czy Radomiak Radom S.A. ma również duże znaczenie jeśli chodzi o dochody Miasta Bełchatowa, co jest bardzo istotne w kontekście miejskiego budżetu w trudnych czasach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024