Radość i emocje w „strefie”

Reprezentacja Polski w piłce nożnej na fazie grupowej zakończyła swój udział w Mistrzostwach Świata. Czwartkowe spotkanie w bełchatowskiej Strefie Kibica było przedostatnim, przed nami już tylko wielki finał. Mecz z Japonią był również okazją do rozegrania turnieju w „FIFA 18” o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa.

Turniej w wirtualną piłkę nożną cieszył się dużym zainteresowaniem, a pierwsi chętni byli obecni na placu Narutowicza blisko godzinę przed rozpoczęciem zapisów. Ostatecznie w dwóch kategoriach rywalizowało ponad 20 osób. Zanim wystartowały zawody każdy z uczestników losował swoją reprezentację, czemu towarzyszyło wiele zabawnych komentarzy. W grze uczestniczyły m.in. kadry narodowe Francji, Polski, Niemiec, Egiptu, Szwajcarii, Tunezji. Co ciekawe, zabrakło np. Brazylii, Argentyny, Belgii czy Anglii.

Po trwającej ponad 3 godziny wirtualnej zabawie rywalizację w grupie „do lat 16” wygrał Grzegorz grający reprezentacją Nigerii. W finale pokonał Serbię (Kuba) 4:2. Mecz o trzecie miejsce to sukces Senegalu nad Tunezją 5:2, którym sterował Kacper. Rozgrywkę w kat. „powyżej 16 lat” zwyciężył Krzysztof i jego kadra Hiszpanii. W finale okazał się lepszy od Portugalii, którą wylosował Adrian. Miejsce trzecie dla Adriana i bramkostrzelnych Duńczyków.

Najlepsi uczestnicy turnieju spotkają się raz jeszcze w strefie konsol 15 lipca, w dniu finału Mistrzostw Świata, kiedy to ponownie otwarta zostanie Strefa Kibica. Zagrają oni między sobą mecze pokazowe, jak również otrzymają nagrody finansowe, które ufundowała Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska. W czwartek strefę opuścili z nagrodami rzeczowymi i biało-czerwonymi szalikami, dzięki którym byli już gotowi na ostatni mecz fazy grupowej z Japonią. Ku uciesze całych rodzin, które zdecydowały się na spędzenie wolnego czasu w naszej strefie, Polacy zwyciężyli 1:0.

Ostatnią okazją do wspólnego oglądania Mistrzostw Świata w piłce nożnej będzie wielki finał. Zagrają w nim dwie najlepsze reprezentacje naszego globu, a mecz zaplanowano na niedzielę 15 lipca. Początek emocji o godz. 17, zapraszamy!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *