Remont masztu trwa. Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie uzyskało pełne odszkodowanie

Miejskie Centrum Sportu jako administrator Stadionu Miejskiego znajdującego się przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie pragnie poinformować o otrzymaniu odszkodowania za spaloną instalację elektryczną i oświetleniową masztu oświetleniowego nr 2.

Procedura odszkodowawcza trwała dość długo z uwagi na rozległy zakres szkód powstałych w wyniku pożaru. We wstępnej fazie procedury ubezpieczyciel wypłacił pierwszą część odszkodowania tzw. kwotę bezsporną w wysokości ponad 32 tysięcy złotych, a w ostatnich dniach wypłacił pozostałą, większą kwotę tj. ponad 515 tysięcy złotych netto.

W tym tygodniu otrzymaliśmy pisemną decyzję o uznaniu naszych roszczeń odszkodowawczych wraz z wypłatą należnej sumy odszkodowania. Jest to bardzo ważne z naszego punktu widzenia, ponieważ to potwierdza, że maszt nr 2 przed pożarem był prawidłowo eksploatowany, konserwowany i spełniał wszystkie przewidziane prawem warunki – tłumaczy Paweł Woźniak, Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. – Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, ubezpieczyciel dokładnie i skrupulatnie sprawdzał dokumentację oraz stan faktyczny masztu, aby wykluczyć bądź potwierdzić wszelkie okoliczności mogące obniżyć wartość wypłaconej kwoty odszkodowania. Nie stwierdzono żadnych błędów i zaniedbań ze strony Miejskiego Centrum Sportu, a cała procedura odszkodowawcza przeprowadzona została rzetelnie i dokładnie, dlatego odszkodowanie zostało wypłacone – mówi Paweł Woźniak.

Remont masztu oświetleniowego nr 2 na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie to koszt w wysokości ponad pół miliona złotych / fot. GKS Bełchatów

Jak podkreśla Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, remont masztu oświetleniowego nr 2 na Stadionie Miejskim odbywa się bez uszczerbku na miejskim budżecie, czyli de facto nie tracą na tym też mieszkańcy, bo kwota uzyskanego odszkodowania pokrywa koszty naprawy.

Maszt nr 2 zgodnie z warunkami umowy z wykonawcą naprawy będzie gotowy najpóźniej w drugiej połowie listopada bieżącego roku, gdyż wykonawca ma 75 dni na wykonanie remontu, który rozpoczął się w ubiegłym tygodniu.

Ten 75-dniowy okres naprawy wynika z faktu, iż już w procesie inwestycyjnym, współpracujące z nami pracownie projektowe sygnalizowały mogące wystąpić problemy z dostępnością odpowiednich opraw, okablowania i akcesoriów elektrycznych. Generalnie wszystkie branże obecnie borykają się z brakami magazynowymi odpowiednich materiałów czy też galopującymi cenami – zaznacza Paweł Woźniak.
Wierzymy, że remont zostanie wykonany zgodnie z przewidywaniami, a może nawet uda się go zakończyć szybciej. Zależy nam na przywróceniu całości systemu oświetlenia Stadionu Miejskiego do sprawności w jak najkrótszym czasie – dodaje dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które administruje nie tylko Stadionem Miejskim, ale także boiskami treningowymi przy ulicy Staszica, Halą Energia, Miejskimi Kortami Tenisowymi i Lodowiskiem Miejskim.

fot. GKS Bełchatów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *