Remonty w „Energii”

Zakończyły się kolejne remonty w bełchatowskiej hali „Energia”. Tym razem w obiekcie będącym w administracji Miejskiego Centrum Sportu dokonano m.in. wymiany drzwi przeciwpożarowych.

Obiekt wykorzystywany w głównej mierze przez siatkarskiego mistrza Polski – PGE Skrę Bełchatów, ale będący również miejscem wizyt reprezentacji Polski np. w siatkówce i futsalu, przeszedł kolejne remonty mające na celu utrzymanie obiektu w należytym stanie techniczno-użytkowym.

W tym tygodniu nastąpił odbiór prac związanych z wymianą ośmiu drzwi przeciwpożarowych w budynku hali „Energia”. Robót dokonała firma ZPUH Grzegorz Skoneczny z/s w Piotrkowie Tryb., a umowa opiewała na kwotę blisko 80 tys. zł brutto. Ponadto dokonano oznakowania usytuowania drzwi ppoż. znajdujących się w obiekcie, jak również usunięto drobne nieprawidłowości dotyczące systemów ochrony ppoż., które wykazała lustracja obiektu przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. Zdaniem jej przedstawicieli sprawne urządzenia ppoż., o stan których dba na bieżąco administrator obiektu, umożliwiają bezpieczną jego eksploatację, a tym samym bezpieczeństwo osób w nim przebywających.

W październiku ubiegłego roku w hali „Energia” dokonano remontu w zakresie pokrycia dachu, który miał na celu m.in. zlikwidowanie potencjalnych miejsc przeciekania, naprawę i wymianę 18 sztuk wpustów dachowych oraz montaż przelewów awaryjnych mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa konstrukcji w przypadku gwałtownych opadów deszczu. Nową nawierzchnię zyskał także dach na magazynie sportowym znajdującym się w zachodniej części budynku. Wykonanie robót kosztowało ponad 200 tys. zł, wykonawcą była firma BPA Polska sp. z o. o. z/s w Skierniewicach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024