Sobotni „Strongman Bełchatów”

Sześć konkurencji czeka na dwunastu zawodników sobotniego „Strongman Bełchatów”, który odbędzie się się na błoniach Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. Początek sportowej rywalizacji o godz. 17. Wśród nich m.in. klasyczny martwy ciąg oraz widowiskowy „zegar”, który stał się rzadkością na zawodach tego typu.

W naszym mieście zobaczymy kilkunastu śmiałków, którzy podobnie jak Dariusz Błaszczyk – bełchatowski zawodnik – w trakcie mocnego treningu przygotowują się do sobotniej rywalizacji. Jak podkreśla współorganizator imprezy, czekają nas efektowne zawody, gdzie także przewidziane jest aktywne uczestnictwo zebranej publiczności.

Wśród konkurencji, z którą przyjdzie się zmierzyć zawodnikom, jest m.in. klasyczny martwy ciąg 240 kg, gdzie liczyć się będzie ilość powtórzeń w czasie jednej minuty, spacer z walizkami 130 kg na odległość 40 metrów, zegar 300 kg i odległość liczona w minutach oraz kula o wadze 130 kg.

Wśród zaplanowanych atrakcji jest catering oraz pokazowe treningi znamienitych sportowców, stypendystów Miasta Bełchatowa – mistrzyni świata w trójboju siłowym Idy Lis oraz wicemistrzyni świata w formule K1 Aliny Stasiak.

Plakat promujący imprezę:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *