Tenisowi mastersi Bełchatowa

Piotr Radziejewski oraz Zbigniew Maruszak wygrali tegoroczny turniej Masters. Zwycięzcy całego cyklu tenisowego „Grand Prix Bełchatowa” potwierdzili swą dobrą formę w rywalizacji z najlepszymi tenisistami Bełchatowa na Miejskich Kortach Tenisowych.

Końcowy sukces obu tenisistów to powtórka wyniku sprzed roku. Wówczas obaj także byli bezkonkurencyjni w gronie ośmiu najlepszych zawodników Grand Prix w swoich kategoriach. Tegoroczny cykl oraz Mastersa ponownie udało im się zdominować, co wywołało na ich twarzach olbrzymią radość.

Moja przygoda z tenisem trwa już blisko 40 lat. To jest bardzo długi czas, w trakcie którego m.in. szkoliłem młodzież. Pamiętam, że wraz ze Zbyszkiem Jasińskim zaczynałem odbijać na kortach w Domiechowicach. Jestem typowym amatorem, ponieważ nigdy nie grałem zawodowo. W związku z tym mojej grze towarzyszy pełna frajda – opowiada Maruszak, który zwyciężył w kat. 50+. W półfinale pokonał Krzysztofa Drzewosza 6/1 6/1. Ostatniego spotkania jednak nie rozegrał, ponieważ jego finałowy rywal – Zbigniew Jasiński – poddał mecz z powodu kontuzji. Miejsce trzecie zajął Edwin Misztal.

Za to 16-letni Grzegorz Puźniak podjął próbę pokonania w finale kat. OPEN Radziejewskiego. Niestety, nie udało się to, a nastolatek uległ 3/6 4/6. Samo spotkanie mogło się podobać, ponieważ pełne było mocnych i technicznych wymian. Triumfator chwalił postawę swojego podopiecznego, zwrócił także uwagę na wysoki poziom tegorocznego cyklu Grand Prix. W spotkaniu o miejsce trzecie Robert Strupiński ograł Mariusza Strojkowskiego.

Organizatorami cyklu oraz turnieju Masters było Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu oraz Bełchatowskie Towarzystwo Sportowe „AS”. Komplet wyników oraz klasyfikacje końcowe dostępne są w dedykowanej zakładce „Grand Prix” w górnym menu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *