Triada Bełchatowska 2019 podsumowana

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, III Bełchatowski Bieg Nocny, 23. Bełchatowska Piętnastka. Te trzy biegi po raz kolejny utworzyły cykl biegowy – „Bełchatowska Triada Biegowa”. Odbywały się one na dystansach odpowiednio 5 km, 10 km i 15 km. Biegacze mieli okazję sprawdzić się na doskonale znanych sobie trasach.

Triada Bełchatowska 2019 zakończyła się wraz z dobiegnięciem na metę wszystkich zawodników podczas 23. edycji „Bełchatowskiej Piętnastki”. W okresie świąteczno-noworocznym w siedzibie Miejskiego Centrum Sportu odbyło się spotkanie laureatów tegorocznej „Triady Bełchatowskiej”. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe vouchery, uprawniające ich do uczestnictwa we wszystkich biegach przyszłorocznego cyklu.

W tym roku „Bełchatowską Triadę Biegową” ukończyło w sumie 112 osób (34 kobiety i 78 mężczyzn). Wśród tych osób można znaleźć doskonale znane w środowisku biegaczy nazwiska. Wśród kobiet z doskonałym rezultatem sumarycznym 2:01:19 zwyciężyła Sylwia Hałaczkiewicz. Jej przewaga nad drugą zawodniczką wyniosła prawie 12 minut.

Podium kobiet wygląda następująco:

  1. Sylwia Hałaczkiewicz
  2. Paulina Kołatek
  3. Monika Drążek

Rywalizacja w kategorii mężczyzn była dużo bardziej zacięta, a rezultaty zawodników z pierwszej trójki różniły się o kilkadziesiąt sekund. Poniżej klasyfikacja:

  1. Piotr Kułak
  2. Mateusz Krajda
  3. Michał Drążek

Klasyfikacja generalna „Triady Bełchatowskiej”

W najbliższych tygodniach zaprezentowany zostanie kalendarz przyszłorocznych biegów organizowanych przez Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Zaproponujemy również biegaczom kilka nowości związanych z naszymi biegami. Zapraszamy serdecznie do śledzenia naszych kanałów komunikacyjnych, a także do udziału we wszystkich imprezach sportowych odbywających się w Bełchatowie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *