Wiecznie Młodzi z kompletem zwycięstw w 13. Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej

Już po raz 13. odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydent Miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej. Zmagania wygrała drużyna Wiecznie Młodych, która wyprzedziła na podium Szansę Radomsko oraz Orlik Team. W rywalizacji łącznie udział wzięło około 40 osób. Najlepszym zawodnikiem zmagań wybrano Piotra Kwiatkowskiego ze zwycięskiej drużyny, natomiast tradycyjnie już najmłodsi uczestnicy zostali uhonorowani prezentami mikołajkowymi, a byli to: Szymon Link, Bartosz Biegański oraz Filip Dziekański.

W oficjalnym rozpoczęciu 13. edycji Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydent Miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej wziął udział Wiceprezydent Miasta Bełchatowa Łukasz Politański, Zastępca Dyrektora Miejskiego Centrum Sportu Pani Anna Sadurska, a także Anna Barasińska pełniąca funkcję sekretarza Stowarzyszenia Abstynenckiego Klubu Wzajemnej Pomocy „Przyjaciel” z Bełchatowa organizującego to wydarzenie wraz z członkiem stowarzyszenia zajmującym się dziedziną sportu Zbigniewem Korzeniem.

Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn. Były to takie zespoły jak: Klub Wzajemnej Pomocy „Przyjaciel” Bełchatów, Viola Brzeziny, Szansa Radomsko, Wiecznie Młodzi oraz Orlik Team.

Rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym na dwóch bocznych sektorach bełchatowskiej Hali Energia i do dwóch wygranych setów. W każdym zespole występowało na parkiecie po 6 zawodników, a mecze rozgrywano zgodnie z zasadami obowiązującymi w regulaminie i przepisach gry w piłkę siatkową.

Najlepiej spisał się zespół Wiecznie Młodych, który zwyciężył wszystkie spotkania. Tuż za nimi uplasowała się Szansa Radomsko, która przegrała tylko mecz z wyżej wymienioną drużyną 1:2. Na miejscu trzecim uplasowała się drużyna Orlik Team, która na swoim koncie miała 5 punktów, tak samo jak drużyna z Brzezin, która była sklasyfikowana na 4. miejscu, tylko i wyłącznie dlatego, że straciła w rozegranych spotkaniach o jednego seta więcej. Ostatnie miejsce przypadło gospodarzowi rozgrywek Przyjacielowi Bełchatów.

Każda drużyna 13. Mikołajkowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydent Miasta Bełchatowa otrzymała nagrody rzeczowe. Ponadto każda drużyna biorąca udział w siatkarskich zmaganiach została nagrodzona pamiątkowym pucharem.

Fundatorem nagród było Miasto Bełchatów i PGE GiEK Skra Bełchatów.

Organizatorem turnieju była Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska, Stowarzyszenie Abstynenckie Klub Wzajemnej Pomocy „Przyjaciel” z Bełchatowa i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *