tel. (44) 7378125
kontakt@mcs.belchatow.pl
Wielki powrót MTB

135 rowerzystów na Lotto MTB Energy

Po latach kolarstwo górskie powróciło do Bełchatowa! W niedzielę 15 września, już od 7 rano miłośnicy MTB konsekwentnie pojawiali się na placu Narutowicza aby odebrać swój pakiet startowy przed oficjalnym rozpoczęciem LOTTO MTB Energy Bełchatów 2019. Na każdego z nich czekał rowerowy gadżet-upominek. O godzinie 10:15 po zamknięciu listy startowej na której widniało 135 zawodników, centrum Bełchatowa wypełniło się charakterystycznymi kolorowymi strojami kolarzy, przygotowującymi się do startu. Ten miał odbyć się w dwóch etapach: honorowym, oraz oficjalnym. Honorowy przejazd kolumny eskortowanej przez bełchatowską policję wyruszył punktualnie o 11:00 podążając w kierunku siedziby Jednostki Strzeleckiej przy ulicy Ryszarda Kuklińskiego. Tam o godzinie 11:15 rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja.

Wyścig Bełchatów LOTTO MTB Energy właśnie wystartował! 135 zawodników ruszyło przez tereny Nadleśnictwo Bełchatów, Lasy Państwowe. Powodzenia!

Opublikowany przez MCS Bełchatów Niedziela, 15 września 2019

25 kilometrów leśnych ścieżek

Zawodnicy mieli do dyspozycji dwa dystanse: MEGA (25km) oraz GIGA (48km), które wiodły przez malownicze tereny Nadleśnictwa Bełchatów. To właśnie bełchatowskie nadleśnictwo objęło patronatem honorowym całą imprezę. Leśniczy pomogli również oczyścić trasę z powalonych i suchych drzew zagrażających bezpieczeństwu kolarzy, za co serdecznie dziękujemy.

Trasa była miejscami bardzo szybka i szutrowa, lecz pojawiały się też techniczne odcinki z „górkami” oraz stromymi zjazdami. Średnie tempo najszybszego zawodnika na dystansie GIGA to blisko 31 km/h! Okazał się nim być Bartosz Banach z Gdańska (Torus – Apteka Gemini), który z czasem 1:34:34 po niebywale wyrównanym finiszu o setne sekundy pokonał bełchatowianina Pawła Michalaka (LSKK Lityński), oraz Łukasza Matusiaka z Łasku (GATTA Bike RS). Wśród kobiet triumfowała Ania Wajzer (Sengam Sport Racing Team) z Zawiercia (2:01:57), drugie miejsce zdobyła Marta Witkowska z Bełchatowa (2:09:51), natomiast trzecie miejsce zdobyła Marta Mikołajczyk (Crazy Racing Team) z Łodzi (2:10:43).

Na dystansie MEGA najlepszym okazał się być Bartek Ostrasz z Wrocławia reprezentujący klub Viessmann Bike Team, który już po 51 minutach i 23 sekundach przejechał linię mety. Drugą pozycję zajął Marcin Reszke z Łodzi, trzecią – również łodzianin Waldemar Mordanka z teamu 4MTB IMMERGAS. Najlepszą kobietą została Aleksandra Krawczyk z Kamieńska (1:15:01), po około 4 minutach za nią na mecie pojawiła się Matylda Głowacka z Piotrkowa Trybunalskiego (Tri Aktywni Piotrków). Trzecie miejsce wywalczyła bełchatowianka Beata Stolecka z teamu Drużyna Szpiku.

Pula nagród pieniężnych w kategoriach OPEN wynosiła 6200 zł!
Komplet wynikówjest dostępny na stronie www.timerecords.pl – GIGA MEGA

Miasteczko MTB

Po wyczerpującym rywalizowaniu każdy z kolarzy mógł skorzystać z zasłużonego relaksu w miasteczku finiszera MTB ulokowanego na terenie bełchatowskiego „Strzelca”. Do dyspozycji uczestników były posiłki regeneracyjne: pożywna zupa, banany, pomarańcze, woda, izotoniki a nawet kiełbaska z ogniska. Dodatkowo można było skorzystać z myjek rowerowych, tak aby sprzęt zawodników był czysty i gotowy na następne wyścigi. Każdy kolarz, który przekroczył linię mety otrzymywał pamiątkowy medal w kształcie zębatki rowerowej.

Partnerzy, sponsorzy, organizatorzy

Partner Tytularny
Współorganizator – Energy Events
Współorganizator – Miasto Bełchatów
Patronat Honorowy – Nadleśnictwo Bełchatów
Partner – Masarnia Marczak
Partner – Jednostka Strzelecka 1001 w Bełchatowie

Style switcher RESET
Body styles
Background pattern
Background image