Uczestnicy podczas XXIX Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków

XXIX odsłona Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków przeszła do historii. Wszystkie dzieci w tej sportowej rywalizacji były zwycięskie

Dziewięć bełchatowskich Przedszkoli Samorządowych przystąpiło do rywalizacji sportowej podczas XXIX Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków, które odbyły się w Hali Energia, znajdującej się przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie. Tego dnia na płycie miejskiego obiektu mogliśmy zobaczyć sportowe zmagania przedszkolaków, a także usłyszeć gorący doping dla uczestników z trybun, gdzie zgromadziły się setki koleżanek, czy kolegów z poszczególnych grup, opiekunów, rodziców, a także dziadków.

Każda z placówek, która przystąpiła do tych sportowych zmagań, wystawiła 7-osobowe składy w kategorii 5-latków i tak samo w gronie 6-latków, a więc każde miejskie przedszkole reprezentowała 14-osobowa grupa. Na trybunach pojawiły się kolorowe dekoracje poszczególnych przedszkoli, transparenty, a także różne elementy służące do kulturalnego kibicowania zgodnego z zasadami fair play.

Igrzyska rozpoczęły się od odśpiewania piosenki ,,Już zawody zacząć czas” wykonanej przez znaną, bełchatowską wokalistkę – Annę Serafińską. Następnie przeszliśmy do prezentacji poszczególnych przedszkoli, których wyprowadzali na płytę Hali Energia bełchatowscy sportowcy i stypendyści: Ida i Aniela Lis uprawiające trójbój siłowy, zdobywczynie tytułu Wicemistrzostwa Województwa Łódzkiego w koszykówce: Lena Kubiak, Nadia Słomian i Aleksandra Markowiak z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Bełchatów, Jakub Szczepaniak, Sebastian Ochocki i Damian Warnecki z czwartoligowego GKS Bełchatów, przedstawiciele Rugby Club Bełchatów: Wiktoria Grzelak, Oliwier Krawczyk i trener Patryk Król. Byli z nami również: Franek Pawelak i Oliwier Pasieka z sekcji siatkówki Energetycznego Klubu Sportowego Skra Bełchatów, Anna Motyl i Anna Ostrowska z Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów, Filip Kwiecień i Adam Łaski z sekcji piłkarskiej Akademia GKS Bełchatów, Natalia Wójcik z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego oraz Olena Papuga i Nikola Młodzieniak z Bełchatowskiej Akademii Teakwon-Do, której założycielem i trenerem jest Wiktor Karnawalski i który to z pozostałą częścią ekipy zaprezentował dwa pokazy.

Kolejno oficjalnie w asyście werbla najmłodsi wprowadzili i zawiesili sztandar igrzysk, następnie w towarzystwie Wiktoria Karnawalskiego i podopiecznej z z Bełchatowskiej Akademii Teakwon-Do, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Bełchatowie odpaliły olimpijski znicz, a później Anna Serafińska odśpiewała hymn XXIX Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków. Zaproszonych gości powitała oficjalnie Elżbieta Ceglarek – Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 4 w Bełchatowie, które było gospodarzem tegorocznych igrzysk. Powitalną przemową wygłosił również Dyrektor Delegatury Łódzkiego Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim Tomasz Trzaskacz oraz Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska, a rywalizacji przyglądali się również pozostali zaproszeni goście z Urzędu Miasta Bełchatowa, reprezentanci służb mundurowych z terenu miasta i regionu, a także przedstawiciele oświaty wraz z Pawłem Woźniakiem – Dyrektorem Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które było współorganizatorem tego sportowego wydarzenia.

Pierwsi do rywalizacji przystąpili 5-latkowie, a następnie ich o rok starsi rówieśnicy. Zmagania jak co roku były zacięte, sportowcy motywowali dzieci do rywalizacji na zasadach fair play, a przedszkolaki miały do pokonania różnego rodzaju przeszkody szybkościowe, zręcznościowe, czy mające na celu wykazać się sprytem przygotowane na specjalnych torach.

W tych zawodach nie ma przegranych, a wszyscy są zwycięzcami i tym sposobem, nagrodzone zostały:

  • Za bystrość: Przedszkole Samorządowe nr 1 „Pod Topolą” w Bełchatowie
  • Za spryt: Przedszkole Samorządowe nr 2 „Akademia Bolka i Lolka w Bełchatowie
  • Za dokładność: Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 3 w Bełchatowie
  • Za skoczność: Przedszkole Samorządowe nr 5 im. Jana Brzechwy w Bełchatowie
  • Za wytrwałość: Przedszkole Samorządowe nr 6 im. Marii Kownackiej w Bełchatowie
  • Za uczciwość: Przedszkole Samorządowe nr 7 im. Krasnala Hałabały w Bełchatowie
  • Za szybkość: Przedszkole Samorządowe nr 8 „Bajkowy Zakątek” w Bełchatowie
  • Za zręczność: Przedszkole Samorządowe nr 9 w Bełchatowie
  • Za zwinność: Przedszkole Samorządowe nr 4 w Bełchatowie

Każdy przedszkolak biorący udział w sportowej rywalizacji otrzymał pamiątkowy medal i dyplom, słodki poczęstunek, wodę, a placówki przedszkolne otrzymały puchary i nagrody takie jak: przenośne głośniki, oraz niespodzianki ufundowane przez sponsorów XXIX Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków które przydadzą się w codziennym funkcjonowaniu i edukacji najmłodszych bełchatowianek i bełchatowian. Firma Moje Bambino przekazała specjalną nagrodę dla Przedszkola Samorządowego nr 8 w Bełchatowie, które zdobyło największą ilość punktów w ogólnej klasyfikacji.

Na zakończenie odbyła się oficjalna część zamknięcia XXIX Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków, w czasie której oficjalnie sztandar został przekazany na ręce maluchów z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Bełchatowie, które to za rok będzie gospodarzem kolejnej – jubileuszowej, bo XXX edycji Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *