zdjęcie przedstawia od lewej Prezesa Zarządu firmy TORAKOL Sp. z o. o. oraz Dyrektora Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Pana Pawła Woźniaka na chwilę po podpisaniu umowy dotyczącej przebudowy i remontu boiska oraz bieżni za Halą Energia

Za Halą Energia powstanie nowe boisko i bieżnia. Będzie nowocześnie, wielofunkcyjnie i komfortowo

Długo wyczekiwana inwestycja już niebawem się rozpocznie. Mowa o przebudowie i remoncie boiska piłkarskiego, boiska wielofunkcyjnego i bieżni prostej tuż za Halą Energia, zlokalizowaną przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie. Rozpoczęcie prac jest możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022 w kwocie 293 tysięcy 800 złotych pozyskanym przez Prezydent Miasta Bełchatowa Mariolę Czechowską.

W poniedziałek, 22 maja została podpisana umowa pomiędzy Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie a wykonawcą tej inwestycji – firmą TORAKOL Sp. z o. o., która została wyłoniona w drodze przetargu z uwagi na najkorzystniejszą ofertę. Następnie przedstawiciele obu stron – Dyrektor MCS Paweł Woźniak oraz Prezes Zarządu TORAKOL Sp. z o. o. Rajmund Zalewski udali się na teren za Halą Energia, aby wspólnie ustalić ostatnie szczegóły związane z rozpoczęciem robót.

– Kolejna, bo już trzecia tak duża tegoroczna inwestycje czeka nas w okresie letnim. To przebudowa i remont długo wyczekiwanego przez mieszkańców boiska piłkarskiego, wielofunkcyjnego, a także bieżni za Halą Energia. To także ważna wiadomość dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza z oddziałami integracyjnymi w Bełchatowie, ponieważ oprócz możliwości korzystania z hali, w okresie, gdy tylko pogoda na to pozwoli, będą oni mogli użytkować odnowiony obiekt. Mamy nadzieję, że tempo robót pozwoli na to, aby w nowym roku szkolnym uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego użytkowali boisko i bieżnię.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

W uogólnionym zakresie prac, jakie mają zostać poczynione znajduje się:

  • wykonanie nowej podbudowy, drenażu, obrzeży oraz ogrodzenia i piłkochwytów boiska ze sztuczną trawą,
  • ułożenie nowej warstwy nawierzchni syntetycznej ze sztucznej trawy,
  • wykonanie nowych utwardzeń z kostki betonowej,
  • renowacja bieżni i sąsiadującego boiska do koszykówki i siatkówki poprzez wyczyszczenie, zagruntowanie i namalowanie nowych linii boiskowych,
  • montaż elementów wyposażenia boiska,
  • renowacja infrastruktury towarzyszącej (ławki i kosze na śmieci).

Termin wykonania prac jest przewidziany na 30 września 2023 roku. Koszt robót to 1 milion 230 tysięcy złotych, a więc niespełna 950 tysięcy złotych na ten cel zostanie przeznaczone z miejskiej kasy, a 293 tysiące 800 złotych pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *