na zdjęciu widoczna drużyna Posesji Bełchatów, która wygrała Bełchatowską Ligę Siatkówki 2024

Zapisz się do gry w Bełchatowskiej Lidze Siatkówki 2024. Pierwsze mecze odbędą się już w styczniu

Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie we współpracy z Fabryką Zdrowia zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic do wzięcia udziału w kolejnej edycji Bełchatowskiej Ligi Siatkówki, która odbywać się będzie w każdą sobotę i niedzielę, począwszy 20 stycznia 2024 roku w Hali Energia, mieszczącej się przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie. Ruszyły już zapisy, które potrwają do niedzieli, 14 stycznia 2024 roku, do godziny 23:59, a więc przez najbliższy miesiąc jest czas na to, aby dołączyć i walczyć o najwyższe cele. W tej edycji rozgrywek mistrzowskiego tytułu bronił będzie zespół Posesji.

Celem Bełchatowskiej Ligi Siatkówki jest promocja zdrowego stylu życia, integracja społeczna, upowszechnianie zasad kulturalnego kibicowania, a także popularyzacja zasad fair play wśród uczestników rozgrywek. Liga siatkówki skierowana jest do wszystkich mieszkańców Bełchatowa i okolic, ale także dla zespołów reprezentujące firmy, zakłady pracy, instytucje, stowarzyszenia.

W rozgrywkach nie mogą brać udziału zawodnicy zgłoszeni w rozgrywkach PZPS, w tym ŁZPS (wyjątek stanowią kategorie junior, młodzik i kadet). Warunkiem udziału jest podpisanie przez każdego zawodnika indywidualnego oświadczenia o stanie zdrowia, a także zapoznanie się z klauzulą i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Osoby niepełnoletnie uczestniczą w rozgrywkach tylko i wyłącznie za pisemną zgodą rodziców lub opiekuna prawnego.

Przystąpienie do rozgrywek jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu i terminarza rozgrywek. Warunkiem uczestnictwa jest wpłacenie wpisowego w wysokości 950 złotych. Mecze będą się odbywały w soboty i niedzielę. Możliwe jest też rozegranie jednego meczu w fazie zasadniczej w innym terminie, zgłaszając takową informację do środy poprzedzającą kolejkę ligową. Minimalna liczba zawodników na boisku to 5 osób, poniżej tej liczby drużyna otrzymuje walkower. Jeśli zawodnik rozegra jeden mecz z drużyną, zabroniony jest transfer do innej drużyny. Spotkania będą się odbywały według zasad Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Minimalna ilość zawodników na boisku to 5 osób, ale gdy pojawią się 4, to drużyna jest ukarana walkowerem. Nie dopuszcza się również transferów między drużynami, a jeśli już jeden z zawodników rozegra pierwszy mecz w barwach danego zespołu, to nie może do końca rozgrywek zmienić przynależności. Czerwona kartka oznacza dla zawodnika wykluczenie do końca seta bieżącego meczu, a kolejna czerwona kartka wyklucza z całego spotkania.. Pojedynki są rozgrywane do trzech wygranych setów, każdy do 25 punktów (2 punkty przewagi). W przypadku wyniku 2:2 w setach decyduje piąty set rozgrywany do 15 punktów. Faza play-off (1-8, 2-7, 3-6, 4-5), to dwa mecze, w których decydują duże punkty, a w przypadku remisu rozgrywany będzie trzeci mecz. Pojedynek finałowy to jedno spotkanie. Szczegółowy terminarz bezpośrednich pojedynków zostanie opublikowany po zakończeniu zgłoszeń i utworzeniu harmonogramu gier przez organizatorów.

Zgłoszenia są prowadzone tylko i wyłącznie za pomocą wysłanej wiadomości pod adres e-mail: bls@onet.pl. Na zwycięzcę Bełchatowskiej Ligi Siatkówki 2024 czekać będzie pamiątkowy puchar, nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe dla zawodników poszczególnych trzech drużyn, które spiszą się najlepiej w całym cyklu gier.

Regulamin
Załącznik nr 1 – oświadczenie uczestnika
Załącznik nr 2 – zgoda RODO
Załącznik nr 3 – zgoda Rodzica / Opiekuna Prawnego

FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
FACEBOOK – BEŁCHATOWSKA LIGA SIATKÓWKI
WYDARZENIE – FACEBOOK

KALENDARZ WYDARZEŃ

plakat dotyczący zapisów do Bełchatowskiej Ligi Siatkówki 2024

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *