Zapraszamy na jubileuszową X edycję „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

190 pakietów startowych jest do rozdysponowania w tegorocznej, jubileuszowej X edycji biegu „Tropem Wilczym. Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który w Bełchatowie, jak i w całej Polsce jest organizowany w niedzielę, 6 marca o godz. 12:00. Pobiec będzie można na symbolicznym dystansie 1963 metrów, z możliwością kontynuacji biegu na trasie o długości 5 km. „Tropem Wilczym” będziemy biegać po terenach leśnych Nadleśnictwa Bełchatów znajdujących się przy Jednostce Strzeleckiej 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego przy ul. Rodziewicza 10. Zapisy ruszają już w środę, 9 lutego o godz. 12:00. Warto być czujnym, bo ilość miejsc jest ograniczona.

LEKCJA HISTORII…

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypada co roku 1 marca. Ten dzień stał się świętem państwowym w 2011 roku. Ma on na celu upamiętnienie polskich żołnierzy podziemia, którzy w latach 1944-1963 walczyli przeciwko ZSRR.

W 2013 roku grupa pasjonatów i działaczy społecznych zorganizowała tego rodzaju bieg po raz pierwszy w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego, a udział w niej wzięło około 50 osób. Rok później do tej inicjatywy przyłączyła się Fundacja Wolność i Demokracja, która organizuje ten bieg cyklicznie od 2014 roku aż do dziś. Od 2015 roku ten bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w biegowy kalendarz.

W 2021 roku udział w biegu „Tropem Wilczym. Pamięci Żołnierzy Wyklętych” wzięło ponad 75 tys. osób z 370 miast w takich też krajach jak: USA, Wielka Brytania, Austria, Litwa, Kosowo, Irak, Afganistan, czy Rumunia.

POWRACAMY NA TERENY LEŚNE

Tegoroczny bełchatowski „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” organizowany będzie na terenach leśnych Nadleśnictwa Bełchatów przy Jednostce Strzeleckiej 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego przy ul. Rodziewicza 10. Będzie to powrót na ten teren po dwuletniej przerwie. Ostatni raz rywalizacja odbywała się tam 1 marca 2020 roku kiedy to organizowaliśmy VIII edycję tego wydarzenia. Na miejscu od godziny 9:30 będzie również funkcjonować biuro zawodów. Pakiety startowe będą gotowe do odbioru w godz. 9.30 – 11.30. Start zaplanowano na godz. 12.00.

PAKIET STARTOWY

W tegorocznej X edycji „Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych” pakiety startowe dla 190 zapisanych osób składają się tradycyjnie z rezerwacji miejsca w biegu, profesjonalnej obsługi medycznej na trasie i w miejscu imprezy, pamiątkowej koszulki, numeru startowego z chipem, pamiątkowego medalu, gadżetu okolicznościowego, wody, ciepłych posiłków, materiałów promocyjnych i torby.

NAGRODY

Najlepsi w klasyfikacji indywidualnych (kobiet i mężczyzn) otrzymają statuetki i nagrody finansowe w wysokości:

  • I miejsce (300 złotych)
  • II miejsce (200 złotych)
  • III miejsce (100 złotych)

Ponadto na uczestników czekają jeszcze dwie nagrody specjalne!

TRASA

Bieg odbędzie się na dystansie 5 km i tylko i wyłącznie na tej trasie będzie prowadzona klasyfikacja. Jednakże symboliczny dystans 1963 metrów będzie odpowiednio oznaczony, aby upamiętnić ostatniego zmarłego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”, który zginął właśnie w 1963 roku. Trasa będzie prowadzić po terenach leśnych. Do pokonania będzie 1 pętla. Limit ukończenia biegu wynosi 60 minut od wystrzału startera.

ZAPISY

Uruchomienie zapisów do udziału w wydarzeniu „Tropem Wilczym”. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” nastąpi za pośrednictwem strony www.datasport.pl w środę, 9 lutego o godz. 12:00. Opłata startowa od 9 lutego, do 20 lutego wyniesie 20 zł, a od 21 lutego do 2 marca wynosić będzie 30zł. Dostępnych będzie 190 miejsc. Warto się pospieszyć, ponieważ ilość pakietów startowych jest ograniczona. Zapisy w dniu imprezy nie będą prowadzone. Udział w zmaganiach mogą wziąć osoby, które w niedzielę, 6 marca 2021 roku będą miały ukończony 16. rok życia. Niepełnoletni muszą jednak otrzymać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Regulamin
Załącznik nr 1 – oświadczenie
Załącznik nr 2 – oświadczenie dotyczące danych osobowych – RODO
Załącznik nr 3 – oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego o zdolności dziecka do udziału w biegu


ZAPISY
OFICJALNA STRONA BIEGU
FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
WYDARZENIE – FACEBOOK
KALENDARZ WYDARZEŃ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *